Χάρτης Πλοήγησης Συχνές ερωτήσεις Συνδέσεις

Εκθέσεις Τεκμηρίων

Μάιος 2014 - Έκθεση φωτογραφίας σε συνεργασία με τον Δήμο Κομοτηνής και τη Σχολή Αστυφυλάκων Κομοτηνής.

Πρόκειται για μια σειρά από ασπρόμαυρες φωτογραφίες στις οποίες απεικονίζονται πολιτικές προσωπικότητες (Γεώργιος Παπανδρέου, Στρατηγός Πλαστήρας, Κωνσταντίνος Καραμανλής κ.ά.) αλλά και σημαίνοντες άνθρωποι του καλλιτεχνικού χώρου (Γεωργία Βασιλειάδου, Σοφία Βέμπο κ.ά.) σε εκδηλώσεις της Σχολής Χωροφυλακής στην Αθήνα. Οι φωτογραφίες φυλάσσονται στα Γ.Α.Κ. Ροδόπης και παραδόθηκαν από τη Σχολή Αστυφυλάκων Κομοτηνής.

Γεώργιος Παπανδρέου - Νικόλαος Πλαστήρας, επίσκεψη στους εορτασμούς της Σχολής Οπλιτών Χωροφυλακής για την ονομασία 600 υπενωματαρχών, Γουδί 27.7.1950

Κωνσταντίνος Καραμανλής - Αμαλία Μεγαπάνου. Κοπή πίτας στη Σχολή Βασιλικής Χωροφυλακής, Ιανουάριος 1960.

Γεωργία Βασιλειάδου. Κοπή πίτας στη Σχολή Βασιλικής Χωροφυλακής, Ιανουάριος 1960.

ΙΣΤΟΡΙΚΟ
ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΚΟΙΝΟ
ΑΡΧΕΙΑ-ΣΥΛΛΟΓΕΣ
Εκθέσεις τεκμηρίων